niedziela, 8 stycznia 2012

Dla Żony

W zasadzie tytył powinien brzmieć "Dla mojej Ex", bo moja żona bardzo nie lubiła tej piosenki, więc nieczęsto ją śpiewałem, chociaż to piękny utwór i tak bardzo prawdziwy. Po raz pierwszy usłyszałem ją przed wielu laty wykonaniu grupy Labolare.Coś się w nas wypaliło, coś uciekło nam        eaDG
Czegoś chyba nie było pomyłka dwóch ciał   eaH7e
Słowa które padają już nie znaczą nic
Sensu nagle zabrakło, pękła krucha nić

Ref. Jeszcze czasem chodzimy na spacer     DG
       Chociaż sami nie wiemy już po co        H7e
       Nawet księżyc też nas opuścił             DG
       Skłócony z nocą                                  H7

Dzień się zmienił w schematy, szary przybrał strój
Dawniej przybrany w kwiaty, dzisiaj smutek mów
Moje wiersze jak piasek rozsypały się
Niepotrzebne chybione, wymyślone snem

Chociaż razem mieszkamy
Każdy ma swój świat
Farsę przed sobą gramy
Już przez tyle lat

Tym razem akordy raczej mało skomplikowanene,a nawet całkiem łatwe na ukulele.


Jest to piękna ilustracja AW Śmierć, nie sądzicie? Życie przynosi rozmaite przeżycia. Nie chodzi jednak co i dlaczego przynosi właśnie nam, ale najważniejsze jest jak to traktujemy i odczuwamy. Powinniśmy zaakceptować i zrozumieć konieczność zmian. Na nic się nie zda obrona, bo zmiany nastąpić muszą. Rozstanie ze starym jest najczęściej bolesne, ale aby mógł trwać rozwój trzeba pogodzić się z żalem, oporem, koniecznością pożegnania, obawami. Nie można wypierać się emocji związanych ze stratą, bo one są uzdrowieniem. Życie będzie toczyć się dalej. Prawdziwa śmierć następuje wtedy gdy uczepimy się starego nie pozwalając mu odejść, powodująć stagnację. Wszyscy znamy powiedzenie "Umarł król, niech żyje król. Zerwane więzy, koniec związku, rozstanie,  to śmierć uczucia, która czyni wolną przestrzeń na nowe plany, na ich realizację oraz kreuje nowe perspektywy.

Powtórzeę tu za Aldoną i Jarkiem Mirońskimi:
"Żyć oznacza być gotowym do ciągłych zmian, do pożegnań i do rozstań. Jeśli tego nie pojmiesz, zmuszony będziesz konfrontować się z podobnymi przeżyciami jeszcze wielekokrotnie. Koniec wakacji, koniec filmu czy ciekawej książki - każdy koniec oznacza i istocie nowy początek."

Trochę więcej rozważań o przemijaniu i konieczności zmian umieszczę na tarotowym blogu Tarot dla Siebie => tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz